Použití ozónu v prádelnách

12.06.2019
OzonServis.cz  ozonové technologie pro prádelny
OzonServis.cz ozonové technologie pro prádelny

Čistá a studená voda s rozpuštěným ozónem má vynikající čisticí efekt při praní všech jednobarevných textilií. Ozón je nejvhodnější pro prádelny v nemocnicích, hotelech, věznicích apod., kde se nejčastěji perou bílé nebo jednobarevné textilie.

Testovací projekt v dětské nemocnici prokázal, že poprvé v její historii bylo dosaženo nulových bakterií po vyprání a úplné odstranění všech skvrn od tělních tekutin. K praní se používá pouze voda obohacená ozónem bez přídavku pracích prostředků. Většina patogenních bakterií snadno přežívá teploty nad 100°C a z tohoto důvodu tradiční prací techniky neposkytují dostatečnou desinfekci.

Ozón ve studené vodě odstraňuje střední znečištění. Tím dochází k velkým úsporám na ohřevu vody a pracích prostředcích. Odpadní voda je tak čistá, že lehce splňuje ekologické limity. Hodnoty BOD nepřekračují limity a ozón nemění pH.

Všude, kde je voda drahá, je používán kompletní systém pro recirkulaci odpadní vody. Prací voda může být použita až 10x a odpadní voda bude stále splňovat limity. Všude tam, kde je měkká voda může být prací cyklus zkrácen na 50%, což zvyšuje kapacitu zařízení. Ozón není tak "tvrdý" na prané textilie jako běžné prací prostředky.


Více zde: https://ozonservis.cz/